Soud zakázal neoprávněné šíření Novy na Slovensku

úterý, 28. června 2016, 14:54 Aktuality, Slovensko, TV MediaGuru

Skupina Nova uspěla na Slovensku s návrhem na předběžné opatření ve věci neoprávněného přeshraničního šíření svých stanic. Žalovaný je na základě předběžného opatření povinen zdržet se přenosu vysílání stanic skupiny Nova, ke kterému skupina nedala souhlas, a neumožnit takovýto přenos vysílání ani třetím osobám.

Už v předminulém týdnu zakázal soud neoprávněné šíření slovenské sestry TV Nova, stanice TV Markíza, na českém území.

„Předběžná opatření soudů na českém i slovenském území jasně dokládají, že přeshraniční šíření stanic Markízy i skupiny Nova bez souhlasu jejich vysílatelů musí skončit. Naším cílem je dospět ke vzájemným dohodám s jednotlivými distributory, ale nebude-li tato cesta možná, budeme pokračovat v podnikání veškerých kroků nutných k zastavení nelegálního přeshraničního šíření vysílání našich stanic,“ řekl Petr Horák, ředitel sekce nových projektů skupiny Nova.

Skupina Nova i Markíza distributorům nabídly mezinárodní verze svých nejsledovanějších stanic. Pro slovenské diváky tak byla spuštěna stanice Nova International se všemi pořady vlastní tvorby, ke kterým skupina Nova disponuje právy k zahraničnímu vysílání, a pro české diváky ve stejném duchu vznikla stanice Markíza International.

-mav-