V Kindred Group vznikla nákupní aliance MediaBlock

úterý, 14. června 2016, 08:07 Aktuality, Reklama MediaGuru

V rámci komunikační skupiny Kindred Group se zformovalo samostatné mediální uskupení MediaBlock. Tvoří ho výkonnostní mediální agentura Red Media, specializované společnosti Blaze, Go.Direct a Spoko a datová platforma Brainstation, které tak doplňují stávající kreativní a produkční agentury Kindred Group.

Jednotlivé členské subjekty MediaBlocku jsou majetkově propojeny přes společnost Cap Media, jejímiž společníky jsou prostřednictvím svých vlastních společností Michal Nýdrle a manažeři Red Media Lukáš Kružberský, Martin Beneš a Štěpán Tesařík.

Schéma nákupní aliance MediaBlock
Schéma nákupní aliance MediaBlock

MediaBlock funguje jako mediální aliance s centrálním nákupem médií a současně jako investiční uskupení zaměřené na datové reklamní technologie. „MediaBlock je nákupní aliance agregující mediální rozpočty svých členských agentur. V oblasti nákupu mediálního prostoru bude ale zároveň spolupracovat i s agenturami, které nejsou součástí skupiny. Prostřednictvím MediaBlocku tak bude média nakupovat například komunikační agentura Comtech a tuto formu spolupráce chceme rozvíjet i s dalšími subjekty,“ říká zakladatel Kindred Group a spolumajitel MediaBlocku Michal Nýdrle.

-stk-