Dvojku vede Groman, Radio Praha Lukešová-Stejskalová

středa, 13. července 2016, 11:37 Aktuality, Rádio, Lidé MediaGuru

Generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral představí na nejbližším veřejném zasedání Rady Českého rozhlasu, které se uskuteční 27. července, plánované personální změny ve vedení několika stanic veřejnoprávního rozhlasu. Ke změnám – po jejich projednání s Radou ČRo – dojde na šéfredaktorských postech stanic Dvojka a Radia Praha, ale také ve vedení stanice Vltava.

Z pozice šéfredaktora Dvojky odchází k 31. červenci Miroslav Dittrich, který na pozici působil od října 2013. Nahradí ho od 1. srpna novinář, historik, manažer v komerční reklamní sféře, editor a autor rozhlasových dokumentů Martin Groman. Vystudoval mediální studia na FSV UK v Praze, je předsedou Sdružení Ferdinanda Peroutky a již patnáct let s Českým rozhlasem externě spolupracuje.

Novou šéfredaktorkou stanice Radio Praha bude od 1. září Klára Lukešová-Stejskalová, která dosud působila ve zpravodajství ČRo jako vedoucí zahraniční redakce. V této pozici vystřídá Miroslava Krupičku, který pozici šéfredaktora či ředitele stanice zastával od roku 1998.

Vedením stanice Vltavy bude od 1. srpna dočasně pověřen editor redakce kulturní publicistiky Antonín Pfeifer. V otevřeném výběrovém řízení na šéfredaktora zatím nebyl vybrán žádný kandidát.

-stk-