Lesy ČR skončí s podporou olympijského týmu

čtvrtek, 21. července 2016, 17:19 Aktuality, Marketing MediaGuru

Státní podnik Lesy České republiky (LČR) hodlá od roku 2017 skončit s finanční podporou českého olympijského týmu. Podporu se podnik rozhodl zaměřit na masové a mládežnické sportovní aktivity spojené s pobytem venku a v lese. ČTK to dnes řekla mluvčí LČR Eva Jouklová. Zatím Lesy ČR z pozice oficiálního partnera podporují olympijský tým osmi miliony korun ročně na základě smlouvy pro léta 2012 až 2016, kterou dohodlo předchozí vedení podniku. Nynější vedení podnik řídí od jara 2014.

Podle obchodního ředitele Lesů ČR Radovana Srby vrcholový sport není od roku 2015 mezi oblastmi, které podnik formou darů a reklamy podporuje. "Chceme, aby měla veřejnost dostatek příležitostí vnímat les ve všech souvislostech a aby vynaložené prostředky využil co největší počet občanů, protože každý z nich svým způsobem vlastní malou část státního lesa," uvedl Srba. Lesům ČR patří asi polovina lesů v zemi, loni podnik vytvořil zisk 5,4 miliardy korun.

Dosavadní plnění českému olympijskému týmu ze strany LČR je pro léta 2012 až 2016 podle smlouvy v celkovém objemu 40 milionů korun, přičemž na každý rok připadá osm milionů korun. "V souvislosti s olympijskými hrami v Riu budou realizována marketingová plnění, která jsou součástí spolupráce dle smlouvy, prezentace loga a značky podniku Lesy ČR v tiskovinách, na webu, pozvánkách, panelech, bannerech, tiskových konferencích," uvedla Jouklová. Do jiné vlastní reklamy a prezentace spojené s olympijskou tematikou Lesy ČR podle ní investovat nebudou.

V rámci smlouvy o podpoře olympijského týmu mají Lesy ČR k dispozici čtyři pozvánky na olympiádu v Riu. "Chceme je dát vybraným řadovým zaměstnancům jako ocenění za jejich výbornou práci," řekla Jouklová. Z členů nejvyššího vedení se podle ní na olympiádu nikdo nechystá.

Loni Lesy ČR prostřednictvím darů rozdělily mezi více než 260 subjektů 17,2 milionu korun. Nejvyšší jednotlivou částku dva miliony korun dostal Český svaz ochránců přírody na projekt ochrany biodiverzity, ekologické osvěty a pomoc handicapovaným živočichům. Většina darů se pohybovala v rozmezí od 5000 do 50.000 korun. Podporu získaly i různé sportovní oddíly a kluby.

-čtk-