Prima: U televize s HbbTV sedí v průměru dva diváci

středa, 27. července 2016, 08:14 Aktuality, TV MediaGuru

FTV Prima realizovala diváckou anketu, která zjišťovala, kolik televizních diváků sleduje přijímače vybavené technologií HbbTV. Z výsledků vyplývá, že televize s HbbTV průměrně v jedné domácnosti sledují dva televizní diváci (resp. 1,94).

„Na českém trhu do současné chvíle nebyly k dispozici detailní informace, kolik diváků sedí u chytrých televizních přijímačů vybavených technologií HbbTV, která dokáže prostřednictvím připojení k internetu dodat další zajímavé informace a interaktivitu. Proto jsme se pomocí jednoduché dotazovací aplikace, umístěné do vysílání skupiny Prima, zeptali diváků přítomných u televizních obrazovek, kolik se jich v tu danou chvíli dívá,“ uvedl k výsledkům Petr Miláček, ředitel výzkumu FTV Prima.

Výřez obrazovky s výzkumnou otázkou.
Výřez obrazovky s výzkumnou otázkou.

Dotazování probíhalo ve dvanáctém a třináctém týdnu letošního roku v průběhu několika dnů. Celkem bylo sesbíráno 12 593 odpovědí. Otázka byla vysílána na kanálech Prima, Prima Cool, Prima Love a Prima Zoom, odpovědi byly diváky zadávány prostřednictvím dálkového ovladače v jednoúčelové HbbTV aplikaci, kterou mohli spustit pouze diváci mající zapnutý TV přijímač připojený k internetu.

-mav-