R2B2 nabízí programatický prodej nativní reklamy

středa, 27. července 2016, 15:00 Aktuality, Internet & Mobil MediaGuru

Společnost R2B2 přinesla do reklamního prostoru programatickou obdobu klasických PR článků, kterou je nativní reklama. Tento typ reklamy je vizuálně téměř nerozeznatelný od webu, na kterém je zobrazena. Na rozdíl od PR článků ale přímo odkazuje na web inzerenta.

Inzerentům má nabízet kontrolu nad kampaní v reálném čase, možnosti vytvářet individuální kreatiny pro různá publika, pokročilé možnosti cílení, nákupu dat a optimalizace či programatické propojení s celou kampaní.

„Nativní reklama se zobrazuje na prémiových webech českého internetu a inzerenti ji mohou zakoupit přes Adform DSP. Tento online formát značku buduje dlouhodobě, není tudíž aplikován jen jako krátkodobá reklama. Velmi důležité také je nativní reklamu zacílit na správné publikum a k tomu využít vhodných komunikačních kanálů,” vysvětluje Stanislav Mottl, manažer R2B2.

Vzhledem je nativní reklama podobná PR článkům, ale může obsahovat některé další prvky – například viditelnou proklikovou adresu, CTA popisek nebo ikonku. Ačkoliv budou inzeráty maximálně přizpůsobeny obsahu stránek, bude je doprovázat označení “reklama”.

Společnost R2B2 se zaměřuje na oblast programatického obchodu s reklamou napříč všemi mediatypy. Provozuje první platformu programatického prodeje printové reklamy. Dále se zaměřuje na využití programatiky v televizním a OOH prostředí.

-mav-