Regionální televize.cz má nejvíc diváků odpoledne

úterý, 12. července 2016, 09:35 Aktuality, TV MediaGuru

Regionální televize.cz, která je jako jediná regionální TV součástí elektronického měření televizní sledovanosti, poskytla další data o výsledcích sledovanosti. Z analýzy TVmetrových dat vyplývá, že největší sledovanosti dosahuje v době od 14:00 - 18:00, tedy před hlavním vysílacím časem velkých televizí. V tomto odpoledním čase má Regionální televize.cz dvakrát větší podíl na sledovanosti než za celý den.

Měsíční zásah Regionální televize.cz v cílové skupině 15+ neklesl pod 160 tisíc diváků, týdně představuje několik desítek tisíc diváků. Průměrně za první pololetí 2016 je to 80 tis. diváků týdně.  V únoru registrovala televize snížení sledovanosti, který byl výsledkem přechodu do formátu MPEG4 a vypnutí MPEG2 na satelitu. V červnu se televize vrátila k měsíčnímu zásahu kolem hranice 250 tisíc. Nejnověji připravuje start projektu Česká Miss pro obnovu památek.

Majitelka Regionální televize.cz Eva Stejskalová už dříve uvedla, že účast v elektronickém měření sledovanosti chápe jako investici. „Pokračujeme tak v naplňování svého cíle – posilování pozice jediné kvalitní a transparentní celoplošné TV stanice s regionální tématikou. Jsme tak vhodný partner i pro orgány státní správy a samosprávy, protože umíme přesně prokázat svůj výkon,“ dodala.

Eva Stejskalová na tiskové konferenci v Praze, na které oznamuje vstup do multiplexu RS8.
Eva Stejskalová na tiskové konferenci v Praze, na které oznamuje vstup do multiplexu RS8.

-mav-