Blesk.cz odvysílá živě debaty s kandidáty na hejtmany

středa, 17. srpna 2016, 11:21 Aktuality, Internet & Mobil, Tisk MediaGuru

Blesk.cz nabídne v rámci volebního zpravodajství živě vysílané debaty s kandidáty na hejtmany ze všech krajů České republiky. V rámci 90minutového vysílání bude zpovídat lídry kandidátek, kteří mají šanci probojovat se do vedení krajů.

Turné po republice zahájí Blesk v úterý 23. srpna, první debatu odvysílá z Mlýnské kolonády v Karlových Varech, poté v Plzni nabídne přenos z pivovaru, v Olomouci ze skleníku Flory, v Ostravě z areálu Dolních Vítkovic.

„Celý tento volební projekt vnímáme jako možnost, jak našim čtenářům a uživatelům webu zprostředkovat v ucelené formě názory krajských politiků. Každý kraj se potýká s odlišnými problémy a voliči by měli znát lidi, kteří po volbách mohou ovlivňovat, ať pozitivně, či negativně, jejich každodenní život,“ vysvětluje šéfredaktor Blesku Radek Lain.

Redakce Blesk Zpráv si při výběru hostů pomáhá výzkumem, který vypracovává agentura Phoenix Research. Redakce pak do debaty pozve ty lídry, kteří v průzkumu budou mít větší než pětiprocentní podporu. „Počty hostů v debatě se tak budou kraj od kraje lišit, někde se probojovalo až osm kandidátů, jinde třeba pět,“ říká vedoucí Blesk Zpráv David Vaníček.

Přenosy budou moderovat reportéři z týmu Blesk Zpráv vždy ve dvojici. Politici budou debatovat o nejpalčivějších problémech regionu, dostanou prostor pokládat protikandidátům otázky. „Bude nás zajímat, jestli mají konkrétní řešení problémů, i to, jak okomentují některé skandály, které krajskou politikou hýbou,“ dodává jedna z moderátorek, Klára Brunclíková, která povede debaty z Ostravy a Olomouce.

Z každého přenosu pak redakce připraví ucelené profily účastníků debaty a tematické články, které, včetně záznamů všech přenosů, diváci najdou ve volebním speciálu Blesku na adrese: http://www.blesk.cz/volby-2016 a na portálu tv.blesk.cz.

-stk-