Mediální domy připravily projekty k olympijským hrám

pátek, 05. srpna 2016, 08:37 Aktuality, Tisk, TV MediaGuru

Kvůli nadcházejícím olympijským hrám v brazilském Riu de Janeiro připravily velké mediální domy speciální internetové projekty, rozšířené zpravodajství v denících i tematické tištěné magazíny. Hry oficiálně začínají v pátek 5. srpna. Vyplývá to z informací firem.

Redakce iDnes.cz připravila v rámci OH velký videoprojekt. Každý den, od pátku do neděle 21. srpna, bude na stránkách oh.idnes.cz živě vysílat půlhodinové Olympijské studio s reportážemi, rozhovory a soutěžemi. Ve všední den začne v 11:00 hodin, o víkendu ve 20:00 hodin. Sportovní zápolení, jeho průběh a výsledky přiblíží každý den kontinuální on-line reportáž. Noční dění shrne speciální článek.

MF Dnes nabídne každý den rozšířenou sportovní přílohu, přehledným průvodcem bude speciální Magazín Dnes s programem her i televizního vysílání, který vychází dnes. iDnes.cz, společně s MF Dnes a Lidovými novinami, bude mít v Brazílii sedm redaktorů: čtyři píšící novináře, dva fotoreportéry a jednoho videoreportéra.

Tématu olympiády se věnovala čtvrteční dvojstrana Hospodářských novin, v pátek se pak HN zaměřují na ekonomické aspekty OH a bude jim věnovaný i páteční magazín Ego. "V průběhu olympiády se budeme věnovat tématu jako sportovně společenskému fenoménu a výkonům českých sportovců. Podrobné každodenní zpravodajství bude pokrývat sportovní sekce na Aktuálně.cz, kde olympiáda má samostatný speciál," řekl ČTK ředitel vydavatelství Economia Roman Latuske.

Deník Sport z vydavatelství Czech News Center chystá na každý den během Olympiády deset stran, na kterých bude přinášet aktuální výsledky a zajímavosti z Ria. Letním olympijským hrám budou také věnovány dva Sport magazíny, které vyjdou na začátek a na závěr Olympiády. Téma OH zaplní i čtvrtinu až pětinu vydání Blesku. Olympiádě se věnuje také časopis Reflex, který již minulý týden vydal Speciál s názvem 55 zlatých příběhů, ve kterém mapuje všechny české a československé medailisty.

Vydavatelství Vltava Labe Media se na olympijské dění zaměří v novém titulu, týdeníku TV sport, který poprvé vyšel v pondělí. Přinese čtenářům kompletní program olympijských her a tipy na živé přenosy i záznamy, rozhovory nejen se sportovními hvězdami, ale i s moderátory sportovních přenosů a zajímavosti z televizního zákulisí, které divák nemá šanci na obrazovce vidět. Rozšířené zpravodajství bude mít i Deník, který má zpravodaje přímo v Riu.

V těchto dnech vychází také speciál Reflexu, který se jmenuje 55 zlatých příběhů a přináší příběhy všech 55 českých a československých olympijských vítězů. Od Bedřicha Šupčíka v roce 1924 po zatím poslední Evu Samkovou v roce 2014.

Český rozhlas je jediným rádiem v Česku, které získalo vysílací práva k olympijským hrám. Posluchače bude o dění na olympiádě informovat z hlavního olympijského studia v Riu, z Českého domu v Riu a Olympijského parku na Lipně. Česká televize vyčlenila pro přenosy své kanály ČT sport a ČT 2, celkem bude OH věnovat 731 hodin vysílání. I pro ostatní stanice pak bude zajišťovat přenosy ze závodů vodního slalomu. Nova slibuje na svých sportovních kanálech až 20 hodin přenosů denně a zaměří se především na sporty, které mají na jejích stanicích tradici, tedy například tenis, basketbal, fotbal, golf, box nebo atletiku.

Olympijské závodění nabídne na svých stanicích i televizní skupina Nova – objeví se na placených kanálech Nova Sport 1 a Nova Sport 2. Obě stanice odvysílají z olympiády až 20 hodin živých přenosů denně. K vidění mají být mužské turnaje velkých sportů, jako je fotbal, basketbal nebo tenis.

-čtk-