Premiér Sobotka se vymezil vůči médiím A. Babiše

středa, 31. srpna 2016, 12:32 Aktuality, Tisk MediaGuru

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) odmítl účast v zářijové předvolební debatě pořádané serverem iDnes.cz a vymezil se vůči vlastnictví médií lídra hnutí ANO Andreje Babiše. Stanovisko premiéra přinesl ve středu server Novinky.cz (Seznam/Borgis).

„Je třeba věci nazývat pravými jmény. MF Dnes a Lidové noviny nejsou nezávislé noviny. Patří Andreji Babišovi, který je aktivně používá jako nástroj svého podnikatelského a politického vlivu a vede na jejich stránkách nepravdivé a účelové kampaně proti svým názorovým oponentům,“ uvedl Sobotka.

Diskusi odmítl i šéf TOP 09 Miroslav Kalousek, podle kterého není Mafra neutrálním politickým prostředím. Ve stejném duchu odmítl účast i předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek a také předseda ODS Petr Fiala. Nabídku k diskusi serveru iDnes.cz nevyužije ani předseda STAN Petr Gazdík, informuje dále server Novinky.cz.

„Navzdory této zjevně koordinované politické akci se MF Dnes nenechá zatáhnout do politických her a dál bude informovat o politice tak, jak je tento list zvyklý – otevřeně a objektivně," uvedl v prohlášení zveřejněném ve středu odpoledne na serveru iDnes.cz šéfredaktor Jaroslav Plesl.

-mav-