Kia otevřela první showroom v konceptu Red Cube

úterý, 27. září 2016, 07:46 Aktuality, Marketing MediaGuru

Jihokorejská automobilka Kia otevřela na území České republiky první showroom v duchu nového globálního designového standardu Kia Red Cube. Vybudovala jej společnost Agrotec v lokalitě Brno Modřice, blízko nákupního centra Olympia a v sousedství dálnice D2.

Koncept Red Cube představuje vizuální zastřešení dlouhodobé designové strategie značky Kia. Je završením změny korporátní identity, která započala před 10 lety s příchodem Petera Schreyera na pozici šéfdesignéra. 

„Chceme, aby si zákazníci od prvního okamžiku, kdy se s naší značkou setkají, užívali pocitu výjimečnosti, který s sebou vlastnictví vozů Kia přináší. S konceptem Kia Red Cube se široká veřejnost bude setkávat i v nově otevřených dealerstvích v brzké budoucnosti,“ říká Vlastimil Čepička, generální ředitel společnosti Kia Motors Czech. Nové showroomy budou umístěny v lokalitách, které zaručují vysoký prodejní potenciál obchodního partnera. Do konce roku bude otevřeno nové dealerství Kia v Praze, přestavěno v duchu nového konceptu bude dealerství v Jihlavě.

Nové pojetí prostoru v showroomech a servisních střediscích vychází ze základních designových atributů automobilky, které reprezentují skloubení důvěry, dynamičnosti a zábavy. Důvěru mají evokovat krychlové prvky, dynamiku ovály a přímky a zábavní rozměr mají podtrhnout vlnící se elementy interiéru. Exteriér showroomu přitom pracuje s výrazným červeným obložením.

KiaRedCube_1

KiaRedCube_3

KiaShowroom

„Ze zkušenosti víme, že koncept Red Cube v okolních zemích generuje zvýšenou poptávku zákazníků,“ popisuje Ivo Šebesta, manažer rozvoje dealerské sítě automobilky. I z tohoto důvodu očekává společnost Agrotec, autorizovaný dealer značky, navýšení prodejů. Zatímco v letošním roce plánuje prodat 300 vozů, v příštím roce by to mělo být přes 400 vozů.

Vlastní stavba autosalonu trvala od února do července letošního roku. Celková výše investice dosáhla 85 milionů korun. Do nového showroomu se vejde celkem devět vozů Kia, tedy téměř celá modelová řada automobilky.

-stk-