Česká televize otevřela nové studio v Brně

pondělí, 03. října 2016, 11:29 Aktuality, TV MediaGuru

Česká televize v pondělí otevřela v Brně-Líšni své nové studio. Slavnostního přestřižení pásky se zúčastnili premiér Bohuslav Sobotka, generální ředitel České televize Petr Dvořák a brněnský biskup Vojtěch Cikrle.

Obě budovy, ve kterých brněnské televizní studio v centru města dosud sídlilo (Typos, Běhounská), prodá Česká televize ve veřejné dražbě.

Stavba nového brněnského studia začala na podzim roku 2014 a trvala šestnáct měsíců. Do budovy v Brně-Líšni se 250 zaměstnanců České televize začalo stěhovat letos v červnu. Objekt zahrnuje tři samostatná studia, z nichž jedno je vyhrazeno pro zpravodajství. V dalším, o rozloze 130 metrů, vznikají studiové pořady. Největší plochu, 330 metrů čtverečních, má moderní studio, které umožní vyrábět i náročné dramatické projekty.

Nová budova České televize v Brně.
Nová budova České televize v Brně.

„V mnoha ohledech jsou nyní tyto prostory moderněji vybavené než komplex Kavčích hor, kde technologie často pocházejí ještě ze sedmdesátých let. Brněnské studio by se tak pro nás mohlo stát jakousi laboratoří, kde budeme moci zkoušet nové věci a nové televizní formáty. Jsem rád, že se nám podařilo po desetiletí úvah projekt nového televizního studia v Brně úspěšně dokončit,“ uvedl Dvořák.

Celková investice činí 350 mil. Kč. Samotná stavba představovala investici 274 mil. Kč, 32 mil. Kč vložila Česká televize do osvětlovací techniky a dalších 45 mil. Kč do televizních technologií. Výstavby se na základě výběrového řízení, kterého se zúčastnilo jedenáct uchazečů, ujalo sdružení ČT Brno tvořené společnostmi IMOS Brno a PKS Stavby.

Nová budova televizního studia v Brně

Nově televizní studio v Brně vzniklo na místě bývalé administrativní budovy společnosti Zetor. Ta naplno fungovala po několik desetiletí, poslední dekádu však chátrala. Poté, co prostory získala Česká televize, je ještě několikrát před zahájením stavby využila pro natáčení. Vznikaly zde například scény pro oceňovaný film Jiřího Stracha Osmy či pro snímek Olgy Dabrowské Roznese tě na kopytech.

-mav-