Komunikaci Coca-Cola HBC povede Petr Jonák

pondělí, 24. října 2016, 11:30 Aktuality, PR, Lidé MediaGuru

Česká a slovenská jednotka společnosti Coca-Cola HBC ohlašuje tři nové personální změny v nejvyšším vedení firmy. Ředitelem vnějších vztahů se stává Petr Jonák, na nově vytvořenou pozici ředitelky pro Commercial Excellence nastupuje Simona Polášková, personální ředitelkou je nově Marcela Pekníková.   

Petr Jonák, nový ředitel vnějších vztahů, bude mít na starosti jednání s veřejnými institucemi na regionální i vládní úrovni, korporátní komunikaci a společenskou odpovědnost firmy. Ve své pozici střídá Milana Luzuma.

Petr Jonák, ředitel vnějších vztahů
Petr Jonák, ředitel vnějších vztahů

Posledních sedm let strávil Petr Jonák ve skupině BMM a jejích investičních společnostech, kde byl rovněž zodpovědný za vnější vztahy, komunikaci nebo nefinanční reporting. Předtím byl čtyři roky zástupcem ředitele vnějších vztahů ve Škoda Auto a v letech 2001 až 2005 působil jako ekonomický redaktor a bruselský zpravodaj ČTK. Petr Jonák je rovněž členem představenstva Svazu průmyslu a dopravy ČR  a členem dozorčí rady středoevropské pobočky Aspen Institute. Vystudoval Vysokou školu ekonomickou.

Simona Polášková, ředitelka pro Commercial Excellence, bude zodpovídat za oblast Category Managementu, Commercial Insights, OBPPC (Occasion, Brand, Package, Price and Channel) a Revenue Growth Managementu.

Simona Polášková
Simona Polášková, ředitelka pro Commercial Excellence

Celou svou kariéru se Simona Polášková pohybuje v FMCG sektoru, pracovala například ve společnostech British American Tobacco, Plzeňský Prazdroj a Danone, kde začínala na pozicích v marketingu, později vedla oddělení zodpovědné za marketingové inovace a nové projekty. V posledně zmiňované společnosti, Danone, zastávala pozice Strategy&Insight Manager a později Business Development Manager.

Marcela Pekníková, personální ředitelka, přichází z Belgie ze společnosti Cummins, ve které působila pět let, naposledy v pozici Regional HR Lead pro země kontinentální Evropy. V této roli byla zodpovědná za implementaci a slaďování procesů a systémů v oblasti HR. Dříve působila ve společnostech AmRest, GlaxoSmithKline či Medtronic. Vystudovala obor řízení lidských zdrojů a vzdělávání dospělých na Univerzitě Karlově.

Marcela Peknínová, personální ředitelka
Marcela Peknínová, personální ředitelka

-stk-