Zuno Bank v ČR a SR do poloviny r. 2017 skončí

úterý, 04. října 2016, 13:24 Aktuality, Marketing MediaGuru

Zuno Bank v ČR a na Slovensku končí. Mateřská Raiffeisen Bank International Group (RBI) postupně ukončí její činnost. Bankovní aktivity převede na českou Raiffeisenbank, respektive slovenskou Tatra banku. Mělo by se tak stát nejpozději do konce prvního pololetí roku 2017, informovala banka ČTK. Pro téměř 266.000 klientů Zuno se nyní nic nemění.

"Klienti Zuno nemusejí v tento okamžik podnikat žádné kroky. I nadále jim budeme poskytovat potřebný servis. Od 21. října letošního roku však již nebudeme nabízet služby novým klientům. O dalších krocích budeme všechny naše klienty informovat s dostatečným předstihem," uvedl generální ředitel Zuno Oyvind Oanes.

RBI chce tímto krokem zjednodušit strukturu skupiny a odstranit duplicitní aktivity na trzích, kde působí. O optimálním řešení se aktuálně jedná na úrovni celé skupiny RBI a také s regulatorními orgány. Raiffeisenbank podle jejího generálního ředitele Igora Vidy klientům Zuno přechod maximálně usnadní.

On-line banka Zuno zahájila činnost v roce 2010 na Slovensku, po kterém následovala v polovině roku 2011 Česká republika. Ke konci srpna měla banka dohromady na obou trzích téměř 266.000 klientů, 22 miliard Kč v depozitech, 2,3 miliardy Kč úvěrů a 200 zaměstnanců. Česká pobočka banky loni meziročně vykázala ztrátu 151 milionů korun, v roce 2014 to bylo 216 milionů korun.

-čtk-