Konto Bariéry spustí na FB živý přenos z malování

středa, 23. listopadu 2016, 08:06 Aktuality, Reklama MediaGuru

Konto Bariéry spouští hlavní část kampaně k letošnímu třináctému ročníku charitativního projektu Aukční salon výtvarníků. Cílem kampaně je změnit prostřednictvím nových médií tradiční vnímání uměleckých aukcí a oslovit mladší publikum, které se dosud o aukce obrazů nezajímalo.

Součástí komunikačního konceptu je projekt Živé umění, což je online přenos, během něhož bude trojice umělců Věra Tataro, Jakub Špaňhel a Petr Kožíšek malovat obrazy před zraky diváků na internetu. Ti přitom budou moct malíře v reálném čase inspirovat a prostřednictvím chatu ovlivnit výslednou podobu díla. Livestream proběhne 23. a 29. listopadu na Facebooku Konta Bariéry.

Tři takto vzniklé unikátní obrazy budou následně vydraženy na aukčním portálu Aukro.cz. Na stejném místě bude k aukci nabídnut také klíčový vizuál kampaně, originální obraz se symbolickým záchranným kruhem v kubistickém stylu. Ten pro Konto Bariéry vytvořila přes kreativní platformu Mindtravellers výtvarnice Danda Horáčková.

Charita_Kruh_B1_660x900_v1.indd

„Pomocí internetových aukcí uměleckých děl chceme bořit zažité stereotypy, že dražba umění je snobská akce pro boháče v kvádru. Vyvolávací ceny za dražené obrazy startují na 300 Kč, a proto jsme kampaň zaměřili i na střední vrstvy,“ popisuje Pavla Nýdrle z agentury Nydrle, jež je pod kampaní podepsána.

Na aukci i celý projekt upozorňuje instalace zlatých rámů přímo v místě výstavy. Ve stylu fotokoutků se zde mohou lidé vyfotit a snímky pak sdílet na sociálních sítích s kampaňových hashtagem #Pomocjeumeni. Do aktivity jsou zapojeny také různé známé osobnosti, které selfie sdílí na svých profilech.

Netradiční komunikační aktivity pak doplňuje klasická reklamní kampaň v tisku, rádiu, outdooru a na internetu a komunikace na sociálních sítích.

-stk-