TV Barrandov a Šlágr TV uvedou HbbTV

úterý, 22. listopadu 2016, 15:48 Aktuality, TV MediaGuru

České Radiokomunikace (CRA) spouštějí HbbTV vysílání pro další televizní programy. Nově tuto službu nabídnou TV Barrandov a Šlágr TV. Zatím je u těchto kanálů zapnutý znak HbbTV technologie, televize ale plánují spustit služby do komerčního provozu, uvedla v úterý firma.

CRA, jako poskytovatel infrastruktury, nabízejí televizním stanicím vlastní službu HbbTV managera, který umožňuje řízení HbbTV prostoru, včetně přidávání HbbTV aplikací, nastavování vzhledu rozcestníku, ale i řízení zobrazování „červeného tlačítka“ na televizní obrazovce.

Podle aktuálních dat z výzkumu Digimonitor – Televize, vysílání, preference obyvatel 2016, využívá televize připojené k internetu přibližně jedna třetina dotazovaných, jedná se zejména o mladší diváky. Připojení k internetu ale umožňuje TV přijímač zhruba poloviny tázaných, 17 % z nich internet prostřednictvím TV nevyužívá. Smart funkce nebo HbbTV funkce využívá 35 % dotazovaných mužů a 25 % žen. Narůstá také význam služeb nelineárního TV obsahu – přes 60 % populace využívá služby televizních archivů.

Služby hybridní televize nabízí například FTV Prima, Česká televize, Óčko a zkušebně skupina Nova.

-mav-