Česko využije k propagaci v zahraničí spot od MZV

pátek, 16. prosince 2016, 17:30 Aktuality, Reklama MediaGuru

Ministerstvo zahraničních věcí (MZV) připravilo spot „Czechia Has Marvellous People“, který má propagovat Českou republiku v zahraničí. V Černínském paláci ho v rámci předvánočního setkání s dvěma stovkami podnikatelů představil premiér Bohuslav Sobotka a ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek.

„MZV dlouhodobě cítilo určitý deficit v prezentaci země, protože chyběl videoklip, který by představil Česko celistvě, jako zemi s rozmanitou přírodou, špičkovým vzděláním a inovacemi, rozvinutou ekonomikou a infrastrukturou, světovou kulturou i jako zemi příjemnou k životu,“ uvedl při této příležitosti ministr Zaorálek.

Videospot se bude promítat například na podnikatelských seminářích, které jsou součástí cest ministra i dalších představitelů českého státu do zahraničí. Bude možné ho využít i v rámci recepcí a kulturních akcí, na kterých se podílejí české zastupitelské úřady v zahraničí. V klipu se objevují současné české osobnosti z řady oblastí, například Jaromír Jágr, Petra Kvitová, Jan Saudek a další.

Celkové náklady na výrobu videospotu byly zhruba jeden milion korun a výrobu zaplatilo MZV ČR. Vznik klipu také podpořili zástupci Hospodářské komory a Svazu průmyslu a dopravy.

Videospot vytvořila společnost Intuitive Production v devíti jazykových verzích.

-stk-