Český rozhlas získal licenci pro OH 2018 a 2020

pátek, 16. prosince 2016, 01:38 Aktuality, Rádio MediaGuru

Český rozhlas přinese sportovní vysílání ze zimních olympijských her 2018 v Pchjončchangu i letní olympiády 2020 v Tokiu v plném rozsahu. Vysílací licenci získal od společnosti Discovery Communications. Stejně jako v posledních letech to bude znamenat přítomnost reportérů Českého rozhlasu přímo v místě dění těchto sportovních událostí.

„Český rozhlas dělá maximum pro to, aby si velké sportovní podniky ve svém programu ponechal. Bohužel, vše je závislé na financích a ceny sportovních práv začínají dosahovat výše, která se jednoho dne může stát pro česká veřejnoprávní média zcela neakceptovatelnou. Přesto můžeme fanoušky sportovního vysílání Českého rozhlasu potěšit,“ uvedl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral.

Český rozhlas je v současném okamžiku jediným rozhlasovým vysílatelem na území České republiky, který získal neomezenou licenci na vysílání z letních i zimních olympijských her v letech 2018 a 2020. Nabídne tak zpravodajství z obou olympiád na všech stanicích, včetně digitální stanice ČRo Sport.

„Už nyní se začneme připravovat na to, abychom posluchačům zprostředkovali co nejlepší sportovní zážitky přímo z místa konání olympijských her. Zejména program stanice Radiožurnál nabídne jako vždy živé vstupy, přenosy důležitých sportovních klání i ohlasy českých sportovců či expertů,“ uvedl ředitel Zpravodajství Českého rozhlasu Jan Pokorný.

-mav-