ČT získala práva na biatlon do roku 2022

středa, 14. prosince 2016, 16:27 Aktuality, TV MediaGuru

Česká televize ukončila mezinárodní jednání o prodloužení práv na vysílání biatlonu na obrazovkách ČT sport až do roku 2022. „Podle uzavřené dohody s majitelem světových televizních práv bude moci Česká televize dalších šest let vysílat biatlonová mistrovství světa a rovněž všechny závody Světového poháru. V  této chvíli tak Česká televize vlastní kompletní portfolio vrcholných biatlonových soutěží, včetně olympijských klání,“ uvedl generální ředitel České televize Petr Dvořák.

Česká televize dosud vlastnila práva na šampionáty a závody Světového poháru do roku 2018 a rovněž na přenosy z olympijských her v roce 2018 v Pchjongčchangu. Nově uzavřená smlouva prodlužuje práva na vysílání závodů konaných v rámci mistrovství světa a Světového poháru až do roku 2022. Česká televize bude rovněž na domácích akcích zpracovatelem přenosů pro zahraniční televize.

Biatlon se mezi českými diváky stává stále populárnějším sportem. Přímé přenosy závodů světového poháru z minulé sezóny sledovalo na obrazovkách ČT sport v průměru 440 tisíc diváků starších patnácti let, při podílu na publiku 19,54 %.

-mav-