E-shop Kolonial.cz testuje závoz na vesnice

pátek, 16. prosince 2016, 01:38 Aktuality MediaGuru

E-shop s potravinami Kolonial.cz testuje závoz na vesnice, doposud se soustředil především na větší města a jejich aglomerace. Zaměřit se chce také na instituce, které se zde nacházejí, jako jídelny mateřských a základních škol, nemocnice nebo domovy pro seniory. Vybrán byl koridor kolem dálnice D5 z Prahy až do Plzně, kam spadají města jako Žebrák, Hořovice nebo Mýto a vesnice v cca šestikilometrovém pásmu kolem dálnice.

Možnost objednat si závoz potravin z e-shopu tak získá asi 20 000 zákazníků. Na oblast se vztahuje mód "večer objednáte, ráno máte" - nákupy, dokončené do 22 hodin, budou zaváženy od 8 hodin následujícího dne. Při výběru závozového termínu bude zatím možné volit z ranních a večerních časů.

"Neočekáváme, že průměrný počet zákazníků na plochu bude takový, jako v případě měst a aglomerací. Na druhou stranu předpokládáme, že objednávané nákupy budou výrazně větší," uvedl Ondřej Tomeš, marketingový ředitel Kolonial.cz. "Zaměříme se především na představení našich výhodných multipacků a setů formou letáků a inzerce v místním tisku. Součástí bude také vyjednávání se starosty o možnosti pravidelných hromadných nákupů pro celou obec," dodal.

Kolonial

Kolonial v současnosti zaváží v Praze, středních Čechách, na Plzeňsku a Rokycansku, v Hradci Králové a na Pardubicku, ale také v Ústí nad Labem a na Teplicku. Po dobu zimní sezony je možné vyzvedávat nákupy také ve Špindlerově Mlýně. Celkově nyní pokrývá území s 2,6 milionu obyvatel a 1 milionem domácností. Pro území Prahy a středních Čech nabízí možnost závozu v den objednání, na ostatním území pak zaváží druhý den ráno po objednání do 22 hodin.

-mav-