RTVS chystá další spolupráci s Českým rozhlasem

čtvrtek, 01. prosince 2016, 16:30 Aktuality, Slovensko MediaGuru

Slovenský veřejnoprávní rozhlas chystá další spolupráci s Českým rozhlasem. Potvrdil to ředitel Sekce programových služeb SRo (RTVS) Vincent Štofaník. „Už teď připravujeme plán pořadů, které chceme vysílat v roce 2018 k velkým výročím – 1918, 1948, 1968. Společně k nim připravíme program,“ uvedl v rozhovoru pro MediaGuru.cz.

České a slovenské veřejnoprávní rozhlasy letos podepsaly Dohodu o spolupráci. „Spolupracujeme hodně... Nedávno jsme připravili Týden české kultury ve všech našich rádiích, vysílali jsme i české rozhlasové hry, a zároveň Český rozhlas měl Týden slovenské kultury. Dokonce měl zájem o naše slovenské pohádky, chtěl slovenštinu dostat do vysílání,“ řekl Štofaník s tím, že naopak české pohádky by se na Slovensku podle jazykového zákona nemohly vysílat – musely by být označené jako nevhodné do 12 let. „Ale dlouhodobě vysíláme české dokumentární pásma, črty, v oblasti hudby máme už 4. ročník vánočního koncertu Českého rozhlasu a Slovenského rozhlasu. Radio Wave a Rádio_FM připravují společný program dvakrát do roka – jednou společné vysílání na Slovensku, jednou v Česku,“ přibližuje.

RTVSČeský rozhlas si vypomáhají i ve zpravodajství. „V našem vysílání vystupují zpravodajové Českého rozhlasu ze zemí, ve kterých vlastní zpravodaje nemáme,“ říká Štofaník. Celkově podle jeho slov funguje spolupráce výborně.

Celý rozhovor s Vincentom Štofaníkem o slovenském veřejnoprávním rozhlase přineseme v nejbližších dnech.

-ik-