Server Hlídací pes koupil kompromitující video

pondělí, 05. prosince 2016, 18:18 Aktuality, Internet & Mobil MediaGuru

Server Hlídací pes.org se rozhodl koupit kompromitující video na vedoucího hradního protokolu Jindřicha Forejta. O odchodu Forejta z funkce spekulují média od víkendu, jako první o něm informoval server Echo24.cz. Hlídací pes své rozhodnutí zdůvodnil "bezpečnostním rizikem v bezprostřední blízkosti hlavy státu". Z videa zveřejnil jen některé print screeny, celé video ale nikoliv.

Server Echo24.cz v pondělí zároveň uvedl, že nabídku na koupi kompromitujícího videa obdrželo několik českých médií včetně Echo24.cz. Redakce tuzemských médií údajně v uplynulých týdnech kontaktovali muži, z nichž jeden měl o sobě uvést, že je dealerem drog. "Zatímco původně požadovali za video údajně částku 250 000 korun, po Echo24.cz žádali již jen zhruba polovinu této částky. Redakce video odmítla koupit, protože o jeho publikování neměla zájem," napsal server.

Používání kompromitujících nahrávek je v novinářské profesi velmi diskutabilní, protože redakce zveřejněním nahrávky napomáhají diskreditaci osoby, které se nahrávka týká. "Není vůbec zřejmé, zda muž obcházející redakce je skutečně dealerem drog, jak tvrdí. Neexistuje ani důkaz o tom, že to byl on, kdo videa natočil," naznačil otazníky k zakoupenému videu server Hlídací pes.

-mav-