Z energy drinků do reklamy nejvíce investuje Big Shock!

pondělí, 19. prosince 2016, 05:39 Aktuality, Marketing, Výzkum MediaGuru

Energetické nápoje pije většina Čechů pouze výjimečně, či vůbec. Jen 2 % české internetové populace je pije denně, 5 % několikrát do týdne. Více než čtvrtina (28 %) Čechů pije energetický nápoj jen jednou měsíčně a méně často, polovina dotázaných nikdy. O něco populárnější jsou energetické nápoje u mužů a mladších respondentů, zejména ve věku 15 až 24 let. Vyplývá to z listopadového průzkumu agentury Nielsen Admosphere.

jak-casto-pijete-energeticke-napoje

Ti, kteří alespoň někdy pijí energy drinky, nejčastěji sáhnou po značkách Red Bull a Big Shock!, u obou je to více než čtvrtina dotázaných. Semtex nejvíce pije 18 % lidí z věkových skupin nejvíce nejmladší respondenti ve věku 15-24 let.

Otázka, jaké energy drinky dotázaní nejčastěji pijí, úzce souvisí také s tím, kterou značku považují za nejlepší. V čele oblíbenosti značky stojí Red Bull (44 %), na druhém místě je Big Shock! (28 %) a Semtex (17 %).

nejlepsi-znacka-energetickeho-napoje

Co se týče využitého reklamního prostoru v období leden až říjen 2016, vede podle dat monitoringu reklamy Nielsen Admosphere zatím Big Shock! s reklamou v hodnotě 34,8 milionů korun. To u této značky představuje 43% nárůst oproti stejnému období v loňském roce. Red Bull od začátku roku umístil inzerci v hodnotě 30,2 milionů korun, což u něj představuje 14% pokles oproti stejnému období loni. Reklamní prostor využitý značkou Semtex měl v období leden-říjen 2016 hodnotu 18,7 milionů korun, Tiger pak využil prostor v hodnotě 13,8 milionů korun a Hell měl inzerci v hodnotě 10,4 milionů korun.

tabulka

-stk-