Ceny české filmové kritiky zveřejnily nominace

pondělí, 02. ledna 2017, 11:56 Aktuality, TV MediaGuru

Celkem třináct děl je nominováno na Ceny české filmové kritiky 2016. Nejvíc jich má snímek o české vražedkyni Já, Olga Hepnarová, který jako svůj debut natočila dvojice Petr Kazda a Tomáš Weinreb, a drama Rodinný film Olma Omerzua. Oba snímky posbíraly šest nominací.

Rodinný film a Já, Olga Hepnarová spolu soutěží v ženské herecké kategorii, o cenu za scénář, audiovizuální počin, za režii i o titul nejlepší film roku.

Po dvou nominacích mají čtyři tituly – animovaní Lichožrouti Galiny Miklínové (nejlepší film a audiovizuální počin), Nikdy nejsme sami Petra Václava (nejlepší režie, nejlepší mužský herecký výkon), seriál Semestr, který pro Stream.cz natočil režisér Adam Sedlák (Cena innogy pro objev roku a Mimo kino) a černá animovaná komedie Happy End Jana Sasky (Cena innogy pro objev roku a Mimo kino).

Vyhlášení Cen české filmové kritiky proběhne na slavnostním večeru v Divadle Archa v sobotu 28. ledna 2017. Ceremonii můžou v přímém přenosu od 20:20 sledovat diváci České televize na programu ČT art, večer budou moderovat herci Jana Plodková a Jakub Žáček.

-mav-