Coca-Cola uspořádala interní event v novém formátu

pátek, 20. ledna 2017, 17:21 Aktuality, Marketing MediaGuru

Česko-slovenská Coca-Cola uspořádala svoji každoroční obchodní konferenci Cesty 2017 v novém formátu. Při organizaci eventu, který se konal 13. – 14. ledna v prostorách nového multifunkčního resortu X-Bionic Sphere ve slovenském Šamoríně, využila firma současných trendů v oblasti komunikace a moderních technologií.

„Název konference Cesty 2017 symbolizuje cesty za poznáním či vítězstvím, ale může být chápán také jako určení nových směrů a trendů dalšího roku. Podařilo se nám uspořádat event 21. století, na kterém jsme využili hned několika moderních technologií, ať už jde o 3D tiskárnu, dron, nebo brýle pro virtuální realitu. Prostřednictvím sociálních sítí jsme okamžiky z místa konání živě sdíleli online. Pokračujeme tak v naší snaze propojovat fyzickou a digitální sféru, a poskytnout lidem co nejautentičtější zážitky, díky kterým se upevní jejich vztah k brandu,“ říká Zuzana Kadlečková z marketingového oddělení společnosti Coca-Cola.

Do oficiální části konference, která si klade za cíl informovat, motivovat a ocenit zaměstnance, vstoupil se živým streamem na Facebooku youtuber Daniel Štrauch aka Gogo, jehož FB profil má téměř 500 tisíc fanoušků a na Youtube jej sleduje přes 1,5 milionu lidí. Okamžiky z akce účastníci dál sdíleli prostřednictvím všech sociálních sítí, na Instagramu podpořené speciální soutěží o nejkreativnější příspěvek. Další propojení sociálních sítí s realitou zajistila technologie Enplug, která umožnila veškerý obsah pod hashtagem #CESTY2017 ihned stahovat přímo na obrazovky do sálu, kde konference probíhala.

cesty-2017_10_3d-tiskarna-tiskne-primo-na-miste-ceny-cokewings

V rámci eventu byli oceněni nejlepší zaměstnanci firmy, kteří si z akce odnesli cenu Cokewings v podobě křídel vyrobených na 3D tiskárně. Jako motivace byla během večera vyhlášena například soutěž o měsíční zápůjčku vozu Škoda Kodiaq, který je na tento rok připraven jako odměna pro dva nejlepší obchodní zástupce měsíce. Klíče od automobilu přiletěly na pódium dronem.

cesty-2017_6_dron-dovezl-klicky-od-auta-pro-nejlepsi-obchodni-zastupce_tomas-gawlowski-a-libor-boucek-na-stagi

Dále byla využita virtuální realita. Zážitek si mohli účastníci vyzkoušet pomocí brýlí pro virtuální realitu HTC Vive a Samsung, ve kterých běžela smyčka připravená přímo pro společnost Coca-Cola.

Na tvorbě programu večera se podílela také dvojice českých fotografů Jana Jabůrková a Jiří Turek, kteří na konci loňského roku nafotili se zaměstnanci společnosti sérii fotografií Coke Ambasadors. Vernisáž fotografií proběhla za přítomnosti autorů právě v Šamoríně. Cílem bylo zapojit zaměstnance do kreativních procesů společnosti, a umožnit jim stát se součástí značky.

-stk-