Marketing prodejce letenek Kiwi.com vede Davis

úterý, 17. ledna 2017, 07:30 Aktuality, Marketing, Lidé MediaGuru

Do čela marketingu brněnského prodejce letenek Kiwi.com (dříve Skypicker) nastoupil Stephen Davis, jenž doposud působil ve funkci ředitele pro globální marketingovou strategii v American Airlines. Na pozici nahradil Sampsu Nuotia, který tuto pozici dočasně zastával. Nuotio ve firmě nadále zůstává na své původní pozici global brand managera.

stephen_davis_standing
Stephen Davis, marketingový ředitel Kiwi.com

Hlavním úkolem nového marketingového ředitele Kiwi.com bude vytvoření strategie, která zesílí dosavadní marketingové aktivity zaměřené na akvizici nových zákazníků a zároveň pomůže nastavit retenční kanály tak, aby Kiwi.com udrželo rekordní růst i v nejbližších letech. „Doposud jsme se zaměřovali především na stabilizování firmy a záměrně potlačovali akviziční kanály, abychom umožnili firmě přežít vlastní růst. Do značné míry nás brzdil nedostatek lidí především v zákaznickém servisu. Nyní máme dostatek prostoru na to, abychom zvážili rozšíření marketingové strategie,” tvrdí Stephen Davis.

Kromě American Airlines pracoval Stephen Davis v minulosti jako brand manager pro společnost Expedia či pro norskou jedničku mezi námořní elektronikou Navico.

V prvním pololetí by se marketingový tým Kiwi.com měl rozšířit o dalších alespoň pět lidí. Kromě implementation managera, který by měl zajišťovat kampaně po technické stránce, přibude do týmu nový junior campaign manager, grafik či social media manager.

-stk-