Business Factory spouští programy pro retail

pátek, 03. února 2017, 06:55 Aktuality, Internet & Mobil MediaGuru

Business Factory, zaměřující se na facebookovou reklamu, spouští programy Retail incubator a Retail accelerator napříč několika zeměmi. Retail incubator je určený klientům, kteří s facebookovou reklamou zatím nemají velké zkušenosti. Další program Retail accelerator je druhým stupněm zaměřeným na aplikaci pokročilejších nástrojů, které těží z automatizace některých kroků, např. definice cílových skupin zákazníků, přenos informace o realizovaných nákupech v e-shopu nebo kamenné prodejně apod.

Business Factory jako oficiální marketing partner Facebooku se specializací Retail rovněž zajišťuje propojení offline dat retailerů s Facebookem (například zajištění měření návštěvnosti kamenných poboček pomocí GPS souřadnic). Oba programy jsou zaměřené na prostředí Facebooku a podpořené technickým zajištěním a určitým objemem reklamního prostoru zdarma. Programy startují v únoru, v jehož průběhu budou osloveni a vybráni vhodní partneři.

Zleva: Adam Zbiejczuk, Karel Tlusťák, Petr Jelínek a Peter Podolínský
Zleva: Adam Zbiejczuk, Karel Tlusťák, Petr Jelínek a Peter Podolínský

Business Factory zdůvodnila, že očekává zásadní nástup retailu do online prostředí v letošním roce 2017.  "Všichni hráči v tomto segmentu řeší hlavně akvizici zákazníků, jak zvýšit návštěvnost svého obchodu a jak zákazníky udržet, učinit své kamenné pobočky atraktivní a to také pro ty, kteří nakupují online. I přesto, že pro retailery je zatím složité propojovat svět online s offline prostředím, analýzou velkého množství dat, které o svých zákaznících mohou sbírat, má právě tento segment nejblíže k velkému technologickému skoku," uvedl Petr Jelínek, country director pro ČR a SR.

Kromě zmíněných programů se Business Factory v letošním roce chystá také na další trhy. V lednu rozšířila svoje agenturní aktivity v Dubaji a ve druhé polovině roku otevře svoji pobočku v Singapuru.

„Veškerá naše aktivita je zaměřena na další růst, v roce 2016 jsme dosáhli celkového obratu přes 25 mil. eur, v roce 2017 chceme tento objem znásobit,“ řekl Karel Tlusťák, CEO a zakladatel Business Factory.