Ovčáček loni nejcitovanějším mluvčím na webech

pondělí, 27. února 2017, 10:18 Aktuality, PR MediaGuru

Jiří Ovčáček opět obhájil své prvenství v intenzitě citovanosti tiskových mluvčích na českých zpravodajských serverech. Po rekordním roce 2015, kdy dosáhl dvojnásobné citovanosti oproti roku 2014, zaznamenal v loňském roce jen drobný propad na necelých 27 tisíc. Jako obvykle se mezi prvními desíti umístila řada představitelů Policie ČR: stejně jako o rok dříve se jednalo o 5 různých mluvčích. „Vzhledem k menší četnosti zpráv o uprchlících se tentokrát neobjevilo jméno mluvčí cizinecké policie Kateřiny Rendlové,“ vysvětluje Věra Bartalosová, analytička Media Tenoru. Výsledky pramení z analýzy příspěvků serverů iDnes.cz, iHned.cz, e15.cz, novinky.cz a aktuálně.cz.

tiskovi-mluvic_verejnost

Nejcitovanějším mluvčím podnikové sféry se stal Ivo Čelechovský z OKD. Mluvčí z veřejného sektoru se celkově k citacím dostávají výrazně častěji než představitelé podniků. Převahu jejich citovanosti lze doložit skutečností, že nejvíce citovaný podnikový mluvčí Ivo Čelechovský se celkově umístil až na 4. místě. Druhý Aleš Ondrůj ze Student Agency by ve společném žebříčku skončil až devátý.

tiskovi-mluvi_sektor

Složení první desítky podnikových mluvčích však doznalo řady změn. „Poprvé se umístila zástupkyně Vítkovice Machinery Group - Eva Kijonková, Roman Pařík prezentující AGH a Marek Sviták z JE Dukovany. V případě OKD a Letiště Václava Havla se v žebříčku prosadili jejich noví mediální zástupci. Po letech se v TOP10 mezi podniky neobjevili představitelé veřejnoprávních médií či VZP,“ srovnala pořadí s předchozími lety Věra Bartalosová.

-mav-