STRV vstupuje do Oneprove, využije umělou inteligenci

pátek, 17. února 2017, 11:45 Aktuality, Internet & Mobil MediaGuru

Vývojářské studio STRV vstoupilo na pole umělé inteligence. Koncem loňského roku podílově vstoupilo do českého startupu Oneprove, který chce s využitím umělé inteligence bojovat proti padělkům luxusních módních značek nebo uměleckých děl.

Vstup STRV spočívá v poskytnutí vývojářů, kteří pracují na první verzi produktu. Tím získalo studio možnost velmi úzce pracovat s umělou inteligencí. „O umělé inteligenci mluví všichni, ale málo firem ji umí opravdu využít k něčemu užitečnému a funkčnímu. Nápad kluků z Oneprove se nám opravdu hodně líbil, a protože jsme se v rámci STRV již dříve bavili o projektu využívajícím AI jako o něčem, co by nás bavilo, rozhodli jsme se do firmy vstoupit a pomoci jim s vývojem. Ve službě vidíme velký potenciál, jak ve smyslu obchodním, tak i v jeho globálním využití,“ říká David Semerád, spoluzakladatel a CEO STRV.

Společnost Oneprove začala působit na začátku roku 2016 a má vývojářská centra v Praze a Brně. Cílem firmy je vyvíjet řešení založené na umělé inteligenci, které umožňuje chránit autorská a investiční práva, provést autorizaci zboží a následně ověřit pravost online za použití mobilních telefonů a tabletů. Celé řešení je zaměřeno na boj proti padělkům v sektorech luxusního zboží, umění, sběratelství a právních služeb. Z analýz zakladatelů Oneprove převyšuje tržní potenciál tohoto segmentu bilion dolarů, přičemž služba by si chtěla ukrojit výrazný podíl.

Oneprove nyní pracuje na technologii a mobilních aplikacích, následovat by mělo další investiční kolo a vstup na americký trh, s čímž by mělo STRV pomoci.

-stk-