Zahájil Český autoprůmysl, vede ho Konvalina

pondělí, 13. února 2017, 18:40 Aktuality, Tisk MediaGuru

Sdružení automobilového průmyslu – AutoSAP připravilo první vydání nového časopisu s názvem Český autoprůmysl. Vycházet má pětkrát ročně, zatím v nákladu jeden tisíc kusů, sdružení ho bude distribuovat zdarma. Navazuje na Zpravodaj automobilového sdružení, dvouměsíčník, který vycházel 17 let a byl určen výhradně pro management a další čtenáře ve zhruba 150 firmách AutoSAP. Změnu si vyžádala potřeba zprostředkovat témata současnosti a budoucnosti českého automobilového průmyslu širšímu publiku a poukázat na úspěchy jednotlivých firem, které spolu tvoří páteř české ekonomiky.

Šéfredaktorem nového periodika je někdejší rozhlasový zpravodaj a mluvčí několika ministrů Miroslav Konvalina: „Bývalý prezident AutoSAP Martin Jahn mě loni požádal, abych od základu změnil vnější a vnitřní komunikaci tohoto významného automobilového sdružení. Ve druhé polovině roku jsme nastavili nově komunikaci vnitřní, se členskými firmami, a nyní plynule přecházíme k cílenější vnější komunikaci. Časopis má za cíl věnovat se současným trendům, jakými jsou e-mobilita, digitalizace, konektivita a autonomní řízení,“ řekl.

autoprumysl

Kromě členů je časopis určen profesním odborníkům v dalších podnicích, státní a veřejné správě, partnerských svazech a v neposlední řadě také jako zdroj informací pro motoristické a ekonomické novináře.

Časopis by měl s výjimkou letních měsíců vycházet jednou za dva měsíce. Během letních prázdnin, kdy mívají automobilky celozávodní dovolené, vznikne navíc speciální vydání Českého autoprůmyslu věnované vítězům soutěže Podnik roku v českém automobilovém průmyslu.

-mav-