IAC o RTB, influencerech či nativní reklamě

pondělí, 20. března 2017, 20:25 Aktuality, Internet & Mobil MediaGuru

Sdružení pro internetový rozvoj (SPIR) pořádá ve středu 19. dubna Internet Advertising Conference již tradičně v Clarion Congress Hotel Prague. Desátý ročník odborné konference o internetové reklamě nabídne čtyři programové bloky, více než 45 přednášejících a přes 600 účastníků. Diskutovat se bude o klíčových trendech, nativní reklamě, digitálním obsahu, sociálních sítích, influencerech, RTB i datech.

O efektivitě mediálních kanálů v crossmediální kampani promluví Jan Suchý z O2 Czech Republic, Přemysl Čech a Josef Fišer z agentury Median. Narůstající vliv display i programmatic kampaní v onlinu otevírá nový prostor v plánování reklamních kampaní a sestavování účinného mediamixu. Otázkou je, zda a do jaké míry využít kombinaci klasických TV spotů a online video reklamy.

Online média, sociální sítě i nové služby jako Netflix rostou stejně jako televize. Milan Fridrich z České televize ve své prezentaci představí fenomény sdíleného sledování, živého zážitku, sociální komunikace a multiscreeningu a multitaskingu, nové formy televizního zážitku jako výrazný prvek vedle rozvíjejícího se online světa na internetu.

Víc než 90 % obsahu je konzumováno přes obrazovky. Na to, co to znamená pro svět reklamy a jak toho mohou inzerenti využít, odpoví František Bauma z R2B2.

Na konferenci vystoupí i několik zahraničních řečníků. Například Magnus Hultman ze Strossle, který bude mluvit o tom, jak duopol Googlu a Facebooku ovlivňuje vydavatele, agentury, inzerenty i zákazníky.

V marketingovém sále bude řeč o pokročilém e-mail marketingu, o tvoření kvalitního obsahu na sociálních sítích, o práci s Big daty z pohledu marketéra i aktivaci digitálního obsahu. Chybět nemá ani téma influencerů. Luděk Motyčka z Googlu spolu s Andreou Hurychovou z We Are Mobile se zaměří na influencer marketing jako součást mediálního plánování a marketingové komunikace značek, včetně návratnosti jednotlivých kampaní. Co vše spolupráce s influencery obnáší ukážou na konkrétním příkladu kampaně značky Google Play.

Podrobné informace o programu, přednášejících a registrační formulář najdete na webu Internet Advertising Conference.

-mav-