Operátoři vypnuli ve středu vysílání Markízy v ČR

středa, 01. března 2017, 12:53 Aktuality, TV MediaGuru

Přední tuzemští operátoři UPC a O2 vypnuli ve středu vysílání slovenské stanice Markíza v České republice.

Vyřazení stanice Markíza z nabídky UPC potvrdil mluvčí společnosti Jaroslav Kolár. "V tuto chvíli nebude stanice nahrazena," dodal. Znamená to, že UPC tak zatím nezařadí stanici Markíza International, která má být náhradou pro české diváky a kterou skupina CME uvedla právě za účelem alternativy k šíření programu slovenské televize v Česku.

Operátor O2 rovněž potvrdil ukončení vysílání stanice Markíza v Česku a i zařazení stanice Markíza International. Chce si ale vyhodnotit, zda si Markíza International získá své diváky. "V souladu s výzvou poskytovatele obsahu a jednotným postupem v celé ČR jsme museli nahradit televizní stanici Markíza kanálem Markíza International, která má ošetřená práva pro vysílání v ČR. Stanici zařazujeme dočasně a budeme sledovat, jaký si získá u našich diváků zájem a oblibu. Podle toho se rozhodneme dál, zda zůstane součástí tarifu L, do kterého je ode dneška zařazena," uvedla mluvčí společnosti Kateřina Mikšovská.

Operátor Skylink má stanici Markíza International v nabídce již delší dobu, stanici Markíza nenabízel.

Podobně postupovali televizní operátoři na Slovensku, kteří ve středu vyřadili ze své nabídky stanice skupiny Nova. Podle slovenských médií tak učinili po tlaku českého vysílatele. Už dříve slovenští operátoři stáhli z nabídky televizní stanici Prima. Kanály skupiny Nova podle zjištění ČTK již nelze na Slovensku přijímat například prostřednictvím satelitní služby Skylink. Portál Živé.sk napsal, že k zablokování stanic Nova přistoupily či přistoupí i další firmy.

TV markiza

-mav-