Pilsner Urquell prochází v kampani českou historií

úterý, 14. března 2017, 14:15 Aktuality, Reklama MediaGuru

U příležitosti 175. výročí uvaření první várky plzeňského ležáku spouští 15. března pivní značka Pilsner Urquell novou imageovou kampaň. V ní prochází za doprovodu výčepního zásadními historickými okamžiky České republiky.

Reklamní spot připomene rakousko-uherského císaře Františka Josefa I., cestovatele Emila Holuba či hudebního skladatele Bedřicha Smetanu, ale i celou řadu historických událostí – od okupace vojsky „spřátelených armád“ v roce 1968, přes hokejové vítězství nad Sovětským svazem o rok později, až po sametovou revoluci a současnost. „Chceme připomenout, že originál Pilsner Urquell v nezměněné podobě provázel Čechy ve chvílích beznaděje i během euforických vítězství,“ říká Luděk Baumruk, marketingový manažer značky Pilsner Urquell.

Spot bude v televizi k vidění až do konce října 2017, kdy oslavy 175. výročí plzeňského ležáku vyvrcholí. Příběh se dále rozvine na webu Pilsner Urquell, sociálních sítích značky, v PR či v hospodách a na designu pivních packů.

Natáčení nového reklamního spotu probíhalo pod vedením režiséra Erica Hillenbranda 1. a 2. března 2017 v restauracích Pražan a Demínka. Účastnila se ho zhruba stovka herců v historických kostýmech, podobně velký byl i štáb. V exteriérech produkce reklamy vyvolala pozdvižení, když dopravu v centru Prahy opět zastavil průvod demonstrantů z roku 1989 hrdě mířící na Národní třídu.

Pod kreativou je podepsána agentura Triad advertising, produkce se chopila společnost Savage a postprodukce se zhostili v R.U.R. postproduction. O hudební doprovod se postaral skladatel Vladimír Martinka.

-stk-