Projekt Prima hrdina zveřejnil tři finalisty

pondělí, 06. března 2017, 11:44 Aktuality, TV MediaGuru

Projekt Prima hrdina, který v loňském roce spustila FTV Prima se švédskou nadací Reach for Change, jde do finále. Po pěti kolech hodnocení byly odborníky vybrány tři finálové projekty, jež podporují volnočasové aktivity pro děti. Vítěz soutěže získá grant 750 tisíc Kč a podporu při realizaci svého projektu. Hlasovat pro svého hrdinu může každý na webu projektu do 20. března.

Prvním finalistou je projekt Bezva táta, který má za cíl realizovat a rozšířit aktivity, u nichž budou trávit čas otcové společně se svými dětmi. Druhým postupujícím jsou Děti na startu. Jedná se o celorepublikový projekt všeobecné pohybové přípravy pro všechny děti bez rozdílu, zaměřený na rozvoj dětských schopností a dovedností, prevenci sociálně-patologických jevů a správného stravování. Třetím projektem ve finále je Vítr ve vlasech. Ten přináší tělesně postiženým dětem kola na ruční pohon. Přestože jsou cílovou skupinou děti s hendikepem, do projektu jsou zapojeny i zdravé děti, aby došlo k většímu propojení těchto dvou světů.

Logo_Prima_Hrdina_final_CMYK

Do soutěže Prima hrdina se celkem přihlásilo 30 projektů zaměřených na volnočasové aktivity pro děti, které prošly několika koly hodnocení. Prvním z nich bylo hodnocení dobrovolníky, dalším hodnocení experty. Následovaly workshopy a výběr velké poroty, složené ze zástupců FTV Prima, nadace Reach for Change a dětí. Ta vybrala tři finalisty, kteří nyní své projekty představí veřejnosti, a právě ta vybere prostřednictvím hlasování ten nejlepší, jenž obdrží grant 750 tisíc Kč a podporu FTV Prima a nadace Reach for Change.

-mav-