WPP zvýšila zisk, čeká ale zpomalení růstu tržeb

pátek, 03. března 2017, 12:24 Aktuality, Reklama MediaGuru

Největší světová reklamní skupina WPP loni zvýšila čistý zisk o 21 procent na 1,4 miliardy liber (zhruba 44 miliard Kč). Firma ve své páteční zprávě ale zároveň předpověděla zpomalení růstu tržeb v letošním roce, na což její akcie zareagovaly na burze propadem asi o šest procent.

WPP, která vlastní například reklamní agentury Ogilvy & Mather a Hill & Knowlton, působí ve 113 zemích světa a zaměstnává přes 200.000 lidí. Firma upozornila, že klienti se snaží omezovat výdaje, což zostřuje konkurenční boj v reklamním průmyslu.

Podnik předpokládá, že tempo růstu tržeb mu v letošním roce zpomalí na dvě procenta ze zhruba tří procent v loni. Podle analytika Neila Wilsona ze společnosti ETX Capital se v tomto výhledu odráží loňské rozhodnutí Británie opustit Evropskou unii. Vliv má ale také politická nejistota v Evropě.

"Máme zde velmi soutěživé prostředí. Hospodářský růst je slabý, inflace nízká a klienti se soustředí na náklady," řekl agentuře Reuters zakladatel a generální ředitel WPP Martin Sorrell. Zostřená konkurence podle něj firmu připravila o některé významné kontrakty.

-čtk-