Z MF Dnes odchází šéfka ekonomiky Kubátová

čtvrtek, 30. března 2017, 17:29 Aktuality, Lidé MediaGuru

Z Mladé fronty Dnes odejde vedoucí ekonomického oddělení listu Zuzana Kubátová. Přechází do zpravodajského projektu na Seznam.cz. Uvedl to server HlídacíPes.org. Kubátová by podle serveru měla v redakci působit ještě do konce května, kdy jí vyprší výpovědní lhůta. Důvody odchodu nechtěla specifikovat.

zuzana-kubatovaVydavatelský dům Mafra patří pod skupinu Agrofert místopředsedy vlády a ministra financí Andreje Babiše. Kubátová serveru potvrdila, že výpověď podala ve středu, odchod označila za osobní věc. Podle webu je také pravděpodobné, že není jediná, kdo se chystá v blízké době z novin odejít.

Kubátová v MF Dnes působila už na začátku své novinářské kariéry, pak se do ní po letech strávených v Hospodářských novinách a na webu Aktuálně.cz v roce 2014 opět vrátila. V deníku zůstala i po masivním odlivu novinářů po odchodu Sabiny Slonkové z postu šéfredaktorky v létě 2014.

Do Seznam Zprávy v minulosti zamířili další významní novináři, například Jindřich Šídlo nebo Milan Šíma. Část z nich, například šéf videoobsahu Jan Cizner nebo editor Roman Pistorius, již z projektu odstartovaného loni v září ale odešla do jiných médií.

-čtk-