Baťa vyrobí vítězné návrhy Young Designers Challenge

úterý, 25. dubna 2017, 06:55 Aktuality MediaGuru

Společnost Baťa během svého Baťa Fashion Weekendu, který proběhl ve dnech 22. až 23. dubna v pražské La Fabrice, vyhlásila vítěze prvního ročníku soutěže Baťa Young Designers Challenge 2017. V kategorii dámské obuvi byl oceněn návrh „Change it!“ od Lindy Zabilkové, v pánské bodoval Adam Kost s návrhem „Straight Black“. Vítězové budou mít možnost realizovat své návrhy pod taktovkou společnosti Baťa, vítězná obuv bude následně vyrobena a prodávána v limitované edici v největších Baťa obchodech po celém světě.

5
Návrh Change It! od Lindy Zabilkové

Návrh „Change it!“ navazuje na project Personal coat, v němž Linda Zabilková vytvářela kabát pro herečku Aňu Geislerovou. Kabát byl inspirovaný pánskými prvky, kabáty po dědečkovi, starými klasickými střihy a siluetami. I při navrhování bot byla inspirovaná pánskými prvky, polobotkami „oxfordkami“ a jejich tvarováním a střihem. Boty pracují s magnety, které jsou součástí bot i dekorací. Nositel si může tak boty sám dozdobit, či nemusí.

Návrh Straight black od Adama Kosta
Návrh Straight black od Adama Kosta

Adam Kost se při navrhování bot „Straight black“ inspiroval strukturální linií architektury, jejíž obraz vložil do černého šněrování. Využívá kontrastní oranžovou podšívku a žíhanou podrážku, která má nechat vyniknout jednotlivým detailům.

Do soutěže se zapojilo celkem 18 studentů z Ateliéru designu oděvu a obuvi Vysoké školy uměleckoprůmyslové pod vedením Liběny Rochové. „Jsme nadšení ze spolupráce s Liběnou a jejími studenty. Projekt byl velmi zábavný a designéři si užívali vymýšlení návrhů a následnou práci v továrně. Pokud jim tato naše podpora jednou pomůže v jejich budoucí kariéře, náš tým se bude cítit nesmírně hrdý,“ říká Thomas Archer Bata, Chief Marketing Officer Global Bata.

Vyhlášení vítězů na Baťa Young Designers Challenge
Vyhlášení vítězů na Baťa Young Designers Challenge

Ceny na slavnostním večeru předali – amabasadorka značky a violoncellistka Terezie Kovalová a Alberto Del Biondi, italský designér, který dlouhodobě se společností Bata Global spolupracuje.

-stk-