Lavazza ve spotu připomíná „první sociální síť“

neděle, 09. dubna 2017, 08:31 Aktuality, Reklama MediaGuru

Značka kávy Lavazza spouští novou reklamní kampaň, v níž zdůrazňuje sociální aspekty kávy a její význam v každodenním životě. „Nová mezinárodní komunikační kampaň je v podstatě takovou ódou na kávu, která vyzdvihuje zejména její sociální povahu,” říká Carlo Colpo, ředitel reklamního oddělení společnosti Lavazza. „Cílem naší kampaně ,Born social in 1895’ je sdělit příběh 20 bilionů šálků kávy Lavazza, které se každoročně vypijí po celém světě. Naše káva pomáhá lidem být si blíž. Můžeme proto říct, že už od roku 1895 funguje Lavazza jako taková první sociální síť,” dodává.

Kreativní koncept navazuje na kampaň z roku 2015 s názvemThere’s More to Taste”, která zobrazuje putování Luigiho Lavazzy za historií a původem své kávy. Nyní se značka více zaměřuje na samotné zákazníky, což umocňuje i přezpívaným hitemMy Girlod americké skupiny The Temptations.

Kampaň odstartovala v Německu a během roku bude postupně spuštěna na mnoha dalších trzích po celém světě. V České republice bude k vidění v televizi od začátku dubna po dobu tří týdnů a následně pak ve druhé vlně od 8. do 22. května ve formátech 30, 20 a 15 sekund. Dále bude komunikace probíhat na internetu.

Pod kampaní je podepsána Young & Rubicam Italy. Režie se ujali argentinští režiséři Augusto Gimenez Zapiola a Martìn Romanella.

-stk-