Mladí po TV nejvíce využívají mobilní aplikace

úterý, 11. dubna 2017, 15:00 Aktuality, Výzkum MediaGuru

Dospívání generace Y probíhalo na přelomu tisíciletí v doprovodu moderních technologií a snadno dosažitelných informací z celého světa. To se projevuje i v její mediální konzumaci, která se odlišuje od generací starších.

Výstupy analýz dat adMeter 1 000 potvrzují, že i v ČR se nejmladší věkové kategorie (15-35) skutečně odlišují. Nejvíce ze všech věkových kategorií konzumují informace na internetu, a to prostřednictvím mobilů a především skrz mobilní aplikace. Přestože nejmladší z generace Y (15-24) stráví nejvíce času ze všech mediatypů na internetu, zajímají je i tradiční média, především TV.

reach-mediatypy

Středním věkovým generacím co do zásahu potom dominují TV a rádia. Čechů ve věku 35-44 let, kteří stráví s mobilními aplikacemi denně alespoň 3 minuty, je 33 %. Nejstarší generace jsou dle očekávání nejsilnějšími konzumenty především TV, i tak je ale každý desátý Čech ve věku 55-69 let denně oslovitelný prostřednictvím mobilních aplikací.

Výstupy pochází z analytického systému Kiwi, ve kterém byly zpracovány z elektronicky měřených dat adMeter 1 000. Data jsou vlastní produkcí agentury Median, která je poskytuje tuzemskému mediálnímu trhu od podzimu 2015.