Nova nasadí 10. května dokusérii Holky pod zámkem

pondělí, 24. dubna 2017, 15:38 Aktuality, TV MediaGuru

Ve středu 10. května od 21.35 odvysílá televize Nova premiérový díl dokumentární série Holky pod zámkem. Série odhaluje pohled do soukromí  žen, které si odpykávají trest v ženských věznicích ve Světlé nad Sázavou, Opavě a Velkých Přílepech. Jde o druhou sérii pořadu.

„Díly uvedené v roce 2015 dosahovaly průměrně téměř 30% podílu na sledovanosti v cílové skupině 15–54. Mezi diváky vzbudily jednotlivé příběhy velký ohlas, proto jsme se rozhodli v tomto netradičním televizním projektu pokračovat,“ zdůvodnila Alex Ruzek, ředitelka sekce programu skupiny Nova.

opava-3

svetlanadsazavou

„Sérii dokumentů z ženských věznic jsme natáčeli po dobu osmi měsíců. V každé z věznic jsme našli několik žen, které byly ochotny se s námi podělit o svůj příběh, odvyprávět, jak se do vězení dostaly a jak tam pobyt prožívají. U dvou z nich se nám podařilo natočit i jejich propuštění, v některých příbězích diváci uvidí i jejich příbuzné a blízké. Kromě osobních příběhů odsouzených divákům ukážeme, jaký je tam režim, jaké jsou povinnosti odsouzených a jak se s nimi pracuje, aby se po propuštění snižovala pravděpodobnost, že se do výkonu trestu zase vrátí,“ popsala kreativní producentka pořadu Jana Rezková, která stojí i za reality show Výměna manželek.

-stk-