Vítězem Young Directors 2017 se stal Pavel Soukup

čtvrtek, 06. dubna 2017, 20:30 Aktuality, Reklama MediaGuru

Historicky prvním vítězem soutěže Young Directors 2017, kterou vyhlásil Art Directors Club Česká republika ve spolupráci s Asociací producentů v audiovizi, získal Pavel Soukup. Svůj treatment natočil pod supervizí zkušených mentorů producenta Jirky Ptáčka a kreativce Martina Charváta.

Mladí režiséři měli za úkol poradit si kreativně se zadaným briefem při dodržení omezených produkčních podmínek. S připraveným treatmentem prošli workshopem, ze kterého vzešli 3 finalisté. Ti dostali profesionální štáb a možnost své treatmenty na téma „Vnitřní krásu vám žádná mast nedodá“ natočit. Vítězný spot bude mít šanci uspět na mezinárodních festivalech ADC*E nebo The Young Director Award.

„Pro ADC/APA Young Directors, jsme se snažili napsat script, který dá mladým režisérům možnost přistoupit k němu svým způsobem. Nepsali jsme proto dialogy, ale pouze kostru příběhu, tak aby byl možný natočit jako komedie, ale i jako vážnější příběh. Zároveň jsme se chtěli vyhnout dobročinnosti či zbytečně těžkým tématům,“ říká prezident ADC Radouane Hadj Moussa. 

Skript reklamy na zázračný produkt na růst vlasů se jménem ADC Elixír popisuje život holohlavého muže, který se nechová příliš hezky ke svému okolí. Aplikuje si zázračný ADC Elixír, který ho změní k nepoznání. Bohužel ale jen po vizuální stránce. Po povahové zůstává pořád stejný.

-stk-