Mladá fronta startuje magazín Esence v češtině

pondělí, 29. května 2017, 13:10 Aktuality, Tisk MediaGuru

Vydavatelství Mladá fronta a týdeník Euro přichází s prvním číslem české verze unisexového stylového časopisu Esence, který navazuje na původní čínskou verzi. Česká Esence s podtitulem "To nejlepší ze života pro nejlepší cílovou skupinu" je v prodeji na stáncích jako příloha týdeníku Euro od pondělí 29. května. Vychází v tištěném nákladu 25 tisíc výtisků. Další číslo by se mělo v prodeji objevit v říjnu 2017.

V roce 2016 vydavatelství Mladá fronta uvedlo na český trh čínsky psaný časopise „Esence – Pražský magazín“ pro čínské turisty a byznysmeny se zájmem o ČR. Letos se rozhodla použít jeho název a grafickou podobu také pro vydávání v češtině. Obě verze Esence připravuje redakce pod vedením Jana Müllera, který na trh v minulosti uvedl například časopisy Esprit LN, ZEN a ForMen Fashion Bible.

esence_obalka

„První číslo české Esence přináší čtenářům fashion story z tropického ostrova v Thajském zálivu. Nebo zde najdou první ukázky díla pražského malíře Ondřeje Casky, který hlavní město ztvárňuje stylem starých čínských mistrů tušové malby. V Esenci dále najdete rozhovor s otcem českého internetu Janem Gruntorádem, který vzpomínal třeba na to, jak se pokusil získat internetovou techniku od americké vlády už na konci 80. let. V esejistické části Esence nabízíme pohled na důležitý trend omezování hotovosti v moderní ekonomice,“ přibližuje Jan Müller. Redakce Esence spolupracuje s řadou autorů a fotografů jako jsou například Lucie Robinson, Barbora Prášilová, nebo Ivy E. Morwen.

Marketingová podpora probíhá na outdoor Led obrazovkách po Praze, dále v rádiích Evropa 2 a Expres FM. Podporou Esence je i web www.esencemag.cz a sociální sítě. Zároveň běží online bannerová kampaň v rámci webů vydavatelství Mladá fronta.

-mav-