BBC prodala přes 300 hodin obsahu ČT a Primě

pondělí, 12. června 2017, 14:12 Aktuality, TV MediaGuru

BBC Worldwide uzavřela několik klíčových dohod s vysílateli v zemích střední a východní Evropy (CEE). Na základě těchto dohod prodala více než 2 tisíce hodin obsahu. Dohody se týkají i České republiky, kam BBC prodala souhrnně více než 300 hodin obsahu České televizi a také televizi Prima. Má jít o dětské, dramatické, hudební a naučné pořady. Jejich konkrétní názvy zatím BBC neuvádí, informovala pouze o druhé řadě naučného cyklu Planeta Země.

Na základě uzavřených kontraktů míří obsah BBC také na obrazovky chorvatské RTL, na jejíž obrazovky se napříkald vrací Top Gear. Pořady BBC uvidí i diváci bulharské televize BNT a slovenské veřejnoprávní RTVS. Dohoda se týká i ruského teritoria, kde bude odvysílán seriál Pán času (Doctor Who).

BBC Worldwide už v průběhu jara uzavřela kontrakt se skupinou Central European Media Enterprises (CME), která od ní koupila práva na vysílání soutěžní taneční reality show Dancing with the Stars pro pět zemí střední a východní Evropy (Rumunsko, Slovensko, Chorvatsko, Slovinsko a Bulharsko).

bbc_worldwide

-mav-