McDonald’s ukončuje olympijský sponzoring

pondělí, 19. června 2017, 11:24 Aktuality, Marketing MediaGuru

Po 40 letech se společnost McDonald’s rozhodla nepokračovat ve svém partnerství s Mezinárodním olympijským výborem (MOV). „V rámci našeho globálního rozvojového plánu přehodnocujeme všechny aspekty našeho podnikání a rozhodli jsme spolu s Mezinárodním olympijským výborem, že se budeme soustředit na jiné priority,“ uvedla k rozhodnutí Silvia Lagnado, globální marketingová ředitelka McDonald’s.

Sponzorství McDonald’s končím s okamžitou platností, tři roky před jeho vypršením. Na finančním vyrovnání se obě strany dohodly, přesná výše je však neveřejná. Mezinárodní olympijský výbor zatím nemá za McDonald’s žádného náhradníka a do budoucna plánuje kategorii restauračního řetězce zrevidovat.

I přes ukončení partnerství však bude fastfoodový řetězec přítomen na nadcházející olympiádě v jihokorejském Pchjongčchangu v roce 2018, pouze však prostřednictvím lokálních marketingových aktivit. V olympijském parku a olympijské vesnici budou k dispozici jeho provozovny.

McDonald’s tak následuje příkladu svých předchůdců z řad dlouhodobých olympijských partnerů, kteří se rozhodli odejít. Patří mezi ně Budweiser, Citi, Hilton, TD Ameritrade a AT&T. Podle Advertising Age, může být důvodem, že u zadavatelů orientovaných na americký trh poklesl zájem o nadcházející olympiády v Jižní Koreji, Japonsku a Číně kvůli časovému posunu. I nadále se mezi TOP partnery MOV řadí Bridgeston, Panasonic, Toyota, Alibaba a Omega.

-stk-