Milan Fridrich zůstává za ČT ve vedení EBU

pátek, 02. června 2017, 15:12 Aktuality, TV MediaGuru

Programový ředitel České televize Milan Fridrich byl v pátek zvolen do funkce viceprezidenta Televizní komise, jež je jedním z nejvýznamnějších orgánů Evropské vysilatelské unie (EBU).

Milan Fridrich byl poprvé do vedení Televizní komise zvolen v roce 2015, nyní členové výboru jeho mandát jednomyslně prodloužili na další dva roky.

Po generálním řediteli Petru Dvořákovi, který loni obhájil pozici v nejvyšším vedení EBU, má tak Česká televize dalšího zástupce ve vedení této organizace, která dnes sdružuje veřejnoprávní média z 56 zemí.

Televizní komise EBU odpovídá za strategické plánování a rozvoj televizních služeb v Evropě. „Role Evropské vysilatelské unie při spolupráci médií veřejné služby v Evropě obecně posiluje, jelikož digitální revoluce vyvolává potřebu spolupráce v programu i ve sdílení zkušeností a informací,“ říká Milan Fridrich. Svou přítomnost ve vedení EBU považuje za příležitost, jak pro ČT vyhledávat nové možnosti pro koprodukce, nákup vysílacích práv i společné mezinárodní projekty.

Milan Fridrich, foto: Česká televize
Milan Fridrich, foto: Česká televize

-mav-