O2 uvede vlastní zařízení pro chytrou domácnost

pátek, 09. června 2017, 10:38 Aktuality, Internet & Mobil MediaGuru

Operátor O2 začne od srpna prodávat vlastní zařízení O2 Smart Box, které v sobě spojuje funkce modemu, wifi routeru a zařízení pro chytré domácnosti. Operátor vychází z průzkumu, podle kterého má 70 % českých rodin problém s kvalitou wifi připojení, přestože má dostatečně rychlou přípojku. V kvalitě internetového připojení jsou podle O2 „bílá místa“, proto se operátor rozhodl pro vlastní řešení.

„Zhruba před rokem jsme se to rozhodli změnit a odhodlali jsme se k tomu, že od začátku do konce vyvineme vlastní řešení,“ zdůvodnil Jindřich Fremuth, ředitel Komerční divize O2. O2 Smart Box má podle jeho slov běžet v každé české domácnosti a má zvládnout desítky připojených zařízení. Obsahuje dvoupásmovou wifi 3x3 a 4x4 MU-MIMO, umístění antén má být nastaveno pro 360stupňové pokrytí v bytech, reálná rychlost modemu má být 240 MB/s. Ovládání je možné pomocí mobilní aplikace, která bude ke stažení zdarma pro platformy Android a iOS. Zařízení je ale funkční pouze pro domácnosti, které využívají internetových služeb O2.

o2_smart_box

Velký důraz kladl operátor i na design zařízení. Displeji dominují ukazatele času, počasí a teploty. Autorem designu je průmyslový designér Martin Tvarůžek. “Vytvořili jsme vertikálně postavený modem v matné černé barvě, jehož součástí je i displej s hodinami a meteostanice s předpovědí počasí,“ představil Fremuth.

O2 Smart Box bude v prodeji od srpna za zaváděcí cenu 3 499 Kč. Součástí balení je i senzor na dveře zdarma. Prodej začne se třemi doplňkovými službami: zabezpečením domácnosti, dálkovým ovládáním a požárním hlášením. Další služby mají následovat na podzim.

-mav-