Pan Tau má mít pokračování, práva mají Němci

úterý, 27. června 2017, 07:05 Aktuality, TV MediaGuru

Německá produkční společnost Caligari Film si zajistila práva k natočení dalších dílů dětského seriálu Pan Tau, který byl v 70. letech oblíbený i v Německu. Firma v pondělí uvedla, že od příštího měsíce bude nový hlavní představitel vybírán v castingu. Původní tvůrci, režisér Jindřich Polák, scénárista Ota Hofman, ani představitel hlavní role Otto Šimánek už nežijí.

„Během příštích třech let přijde do německé televize nové vydání Pana Tau jako fantastického rodinného seriálu,“ sdělila podle agentury DPA ředitelka mnichovské společnosti Caligari Gabriele Waltherová. Pondělnímu oznámení předcházel čtyřletý maraton vyjednávání o právech s dědici Jindřicha Poláka a Oty Hofmana.

V letech 1970 až 1978 vzniklo v československo-západoněmecké koprodukci dohromady 33 dílů legendárního televizního seriálu, v němž se hlavní postava uměla díky své kouzelné buřince mnohonásobně zmenšit a v prvních dvou ze tří řad vůbec nepromluvila. Místo toho Pan Tau sázel na pantomimu a tanec.

Deník Blesk a server Aktuálně.cz už v květnu informovaly, že i tentokrát budou Němci spolupracovat s Českou televizí a že chtějí natočit dalších 52 půlhodinových dílů a dva celovečerní filmy.

Společnost Caligari Film chce nový seriál uvést v televizi k 50. výročí televizní premiéry Pana Tau, tedy v roce 2020. Zatím podle DPA není jasné, na které televizní stanici to bude.

-čtk-