Suzuki se nelíbí slogan Kii, je příliš podobný

úterý, 27. června 2017, 12:00 Aktuality, Reklama MediaGuru

Agentura Moto, pracující pro značku Suzuki, se ohrazuje proti reklamní komunikaci automobilky Kia Motors Czech, konkrétně proti vizuálům se sloganem „SUVerénně nejlepší nabídka“, jenž se graficky i významem podobá dlouhodobě používanému sloganu Suzuki. „Reklama společnosti Kia Motors Czech byla navíc spuštěna ve chvíli, kdy společnosti Magyar Suzuki Corporation běží na nejprodávanější model Vitara kampaň s názvem ,SUVerén pro každou příležitost‘, a to už od listopadu loňského roku,“ podotkla za agenturu Moto Dominika Baborská.

kiavssuzuki
Podobné slogany automobilek Kia a Suzuki

Na slovní vyjádření „SUVerén“ má navíc Suzuki prostřednictvím své agentury Moto i ochrannou známku. Kia tak podle Baborské porušuje práva z průmyslového vlastnictví, když i přes opakované upozornění a výzvu ke stažení kampaně užívá nadále výše uvedený slogan.

Upozornění a výzvu ze strany Suzuki potvrzuje i česká Kia. „V reakci na žádost společnosti Magyar Suzuki Corporation jsme společnost Magyar Suzuki Corporation požádali o prokázání jejího vztahu se společností Moto, neboť z veřejně dostupných informací nevyplývalo majetkové či personální propojení s vlastníkem ochranné známky ,SUVerén‘. Na tento požadavek nebylo ze strany společnosti Magyar Suzuki Corporation do dnešního dne reagováno,“ vysvětlila na dotaz MediaGuru.cz Kateřina Jouglíčková, tisková mluvčí společnosti Kia Motors Czech.

Vzhledem k tomu, že vlastníkem ochranné známky je však reklamní a marketingová agentura Moto, působící v jiné oblasti trhu, nejedná se podle Jouglíčkové o nekalosoutěžní jednání: „Vůči společnosti Moto nejsme v hospodářském styku soutěžitelem.“

Agentura Moto se i přesto hodlá proti jednání konkurenční Kii právně bránit. „Rozhodne-li se společnost Moto právně bránit, jsme připraveni zvolit odpovídající právní kroky, které budou reflektovat případný postup společnosti Moto,“ dodává Jouglíčková.

-stk-