Poplatky vynesly ČRo v pololetí přes miliardu

čtvrtek, 27. července 2017, 07:25 Aktuality, Rádio MediaGuru

Rozhlasové poplatky za letošní první půlrok vynesly Českému rozhlasu (ČRo) téměř 1,05 miliardy korun, což je ve shodě s plánem veřejnoprávního rádia. Vyplývá to ze zprávy o pololetním výběru poplatků, kterou dnes projednala Rada Českého rozhlasu. Loni za celý rok výnosy z rozhlasových poplatků činily 2,046 miliardy korun.

Ke konci června ČRo vybíral poplatky za 3,79 milionu přijímačů, tedy o necelé půlprocento víc než na začátku roku. "K navýšení počtu evidovaných rozhlasových přijímačů přispěly především akviziční akce," píše se ve zprávě. Za letošní první půlrok upozornil ČRo na povinnost platit za rozhlas téměř 31.000 domácností a 43.000 podnikatelských subjektů.

CRo_16

Pohledávky za nezaplacené poplatky v pololetí klesly meziročně o tři procenta na zhruba 153 milionů korun.

Výše rozhlasového poplatku je 45 Kč měsíčně pro fyzické i právnické osoby. U občanů se vybírá bez ohledu na množství přijímačů v domácnosti, právnické osoby platí stejnou částku za každý držený nebo vlastněný rozhlasový přijímač.

Český rozhlas letos podle plánu hospodaří s výnosy a náklady ve stejné výši 2,236 miliardy korun. Je to o téměř 31 milionů Kč více než loni. Nejposlouchanější stanicí ČRo byl loni ve druhém pololetí Radiožurnál s 832.000 denních posluchačů.

-čtk-