Atari žaluje Nestlé, v reklamě prý okopírovala její hru

pondělí, 21. srpna 2017, 08:35 Aktuality, Reklama MediaGuru

Francouzský výrobce videoher Atari obvinil švýcarskou potravinářskou firmu Nestlé, že ve své reklamní kampani na čokoládové tyčinky Kit Kat okopírovala jeho videohru Breakout ze 70. let. Podle obžaloby firma vědomě využila vzhled a atmosféru hry, napsal server BBC.

Breakout vytvořili zakladatelé Applu Steve Wozniak a Steve Jobs jako nástupce hry Pong. Úkolem hráče je srazit pádlem řadu barevných cihel. Atari tvrdí, že v reklamním videu se objevila hra podobná Breakoutu, cihly v ní ale byly nahrazeny tyčinkami.

V reklamě nazvané "Kit Kat: Breakout" vystupuje několik osob různých věkových kategorií a vzhledu. V pracovní pauze sedí na pohovce a hrají videohru, v níž primitivní pálka odráží míčky a ty srážejí tyčinky Kit Kat.

Firma Atari tvrdí, že podoba s její původní hrou je "zřejmá a očividná" a že Nestlé nemůže tvrdit, že je nevinná. Mluvčí švýcarské společnosti k tomu řekl, že jde o reklamu, která běžela pouze v Británii v roce 2016 a Nestlé ji nehodlá znovu použít. Proti obvinění se bude důrazně bránit.

-čtk-